Bitcoin krótkoterminowa analiza cen: 23 lipcaBiraajmaan Tamuly

Zastrzeżenie: Wyniki następującej analizy powinny się pojawić do końca lipca.

Po 6 tygodniach stabilnej konsolidacji i zmniejszonej zmienności, Bitcoin w końcu rejestruje pewien ruch na wykresach cenowych, ponieważ wietrzył przez wielokrotne opory. Po wykorzystaniu krypto-aktywu 21 lipca, Bitcoin skonsolidował się powyżej 9333 dolarów przez 24 godziny, po czym nastąpił kolejny rajd. Ostatni gwałtowny wzrost cen sprawił, że Bitcoin przekroczył swój natychmiastowy opór na poziomie 9447 dolarów, po czym po prawie 5 tygodniach przeprowadzono krótki ponowny test na 9559 dolarów.

Przy dość wyraźnej zmienności cen, krypto-aset nadal wykazuje poczucie niepewności.

Wykres 1-godzinny Bitcoin

Po jego upadku w dniu 16 lipca, byków Bitcoin’a można podzielić na trzy różne wzory z załączonego krótkiego wykresu. Pierwszy ruch w górę nastąpił po trójkącie wznoszącym się, który został utworzony w fazie odzyskiwania po Hack’u Twittera. Pierwszy rajd pozwolił Bitcoin Up na złamanie 9333 dolarów. Z wielu oczekujących natychmiastowych korekt, wycofanie było minimalne, ponieważ cena dała początek byczej flagi wzór, co doprowadziło do ostatniego wybuchu.

W połączeniu z silną presją na zakup, BTC po raz pierwszy od 22 czerwca wybiła 9 400 dolarów i przeszła do kolejnego oporu za 9559 dolarów. Zwolennicy Bitcoinów będą zachwyceni faktem, że w czasie pisania, krypto-asset wystawiał kolejny wzór flagi byczej.

Dlatego też, kolejny rajd nie może być zdjęty z obrazu, który może pozwolić Bitcoinowi na gwałtowny wzrost powyżej 9559 dolarów po raz pierwszy od początku czerwca.

Niedźwiedzia możliwość

Teraz, okres korekty nigdy nie może być pominięty po takim byczym ruchu. Dlatego jest wyraźnie możliwe, że krypto-aset może pozostać pomiędzy 9405 a 959 dolarów przez kilka następnych dni.

Okres ochłodzenia pod częściową niedźwiedzią presją pozwoli aktywowi utrzymać swoją pozycję powyżej natychmiastowego wsparcia w wysokości 9405 USD, co będzie pozytywnym sygnałem w dłuższej perspektywie.

Co więcej, VPVR zasugerował drobne transakcje w przedziale cenowym czasu prasy. W związku z tym, spadek do 9405 USD nie może być usunięty z obrazu.

Niedźwiedzie powtórzenie może zaszkodzić wydajności.

Teraz, pomimo odrodzenia, ostatni rajd nie był czymś, czego nie widziano w ciągu ostatnich kilku tygodni. Załączony wykres sugerował podobną ścieżkę handlową w drugim tygodniu lipca, a jeśli ruch historyczny jest czymś, na czym można polegać, to masowa wyprzedaż jest prawdopodobnie w drodze.

Wskaźnik względnej siły lub RSI, w momencie pisania, znajdował się w zakresie wykupu. W związku z tym musi on zarejestrować jakąś formę wycofania, a jego natychmiastowe wycofanie może się zmniejszyć do 56. Jest to znaczący spadek, który w mniejszym lub większym stopniu spowoduje wycofanie BTC poniżej $9400, jak również prawdopodobnie aż do $9333. Dlatego ruch cen w ostatnim tygodniu lipca będzie intrygujący dla zwolenników BTC, ponieważ wykresy obecnie faworyzują niedźwiedzie bardziej niż byki.

Pomimo byczego wzorca, oczekuje się, że BTC zarejestruje jakiś rodzaj cofnięcia, ale zakres retrakcji jest niepewny.